Wyszukiwarka

O tlenie

Tlen jest podstawowym gazem, który potrzebny jest nam do życia. Każda komórka ludzkiego ciała wykorzystuje go w wewnętrznych przemianach, produkując energię potrzebną dla swojej egzystencji. Nasz mózg zużywa aż 25% pobieranego przez organizm tlenu! Zatem jego niedobór, który może być spowodowany ciągle rosnącym zanieczyszczeniem środowiska oraz coraz dłuższym przebywaniem w zamkniętych pomieszczeniach, jest natychmiast odczuwalny – pojawia się gorsze samopoczucie, osłabienie, spadek aktywności fizycznej oraz psychicznej, co zwiększa podatność na wszelkiego rodzaju choroby cywilizacyjne.

Wskazaniem do stosowania inhalacji tlenem medycznym jest większość postaci niedotlenienia. Celem tlenoterapii jest przywrócenie prawidłowego ciśnienia tlenu w tkankach. Mitochondria komórkowe wymagają minimum 1,3 kPa ciśnienia parcjalnego tlenu. Wzrost stężenia tlenu we wdychanych gazach podwyższa stężenie tlenu w pęcherzykach płucnych i daje wzrost prężności tlenu we krwi opuszczającej płuca.


Przenośny Inhalator Tlenowy
 
to doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną czuć się bezpiecznie i mieć 14 litrów czystego tlenu przy sobie. Zestaw jest w zupełności bezpieczny, zawiera specjalną – kompaktowych rozmiarów maseczkę tlenową, która umożliwia wygodne i wielokrotne inhalacje tlenowe.

 • Biznesmeni i Studenci

   Czysty tlen obniża poziom stresu podczas pracy w nerwowych warunkach oraz poprawia pamięć i koncentrację na krótki okres czasu, np. egzamin,  czy podczas nauki. 

 • Imprezowicze

   Przekonajcie się, że jedynie z pomocą tlenu szybciej usuniecie przysłowiowego KACA. Im więcej dostarczymy go do ciała, tym szybciej alkohol zostanie zneutralizowany do nieszkodliwych nam substancji.

 • Podróżujący

  Tlen spowoduje, że twoje nogi już nie będą zdrętwiałe i niedokrwione  z powodu jego ograniczonej ilości na wysokościach, w które wznosi się samolot.  

 • Sportowcy

   Zwłaszcza ci biorący udział w treningu wysokogórskim, gdzie tlen jest bardzo rozrzedzony, spróbujcie ten produkt! Pozwoli to wam osiągnąć lepsze rezultaty w końcowym efekcie treningu . Tlen pomaga natychmiast zlikwidować zmęczenie po wysiłku. Uspokaja puls i aktywuje krążenie krwi oraz wytwarza witalność i energię.  

 • Astmatycy i osoby z POChP

   stosowanie wyższego stężenia tlenu powoduje szybsze jego przyswojenie przez organizm mimo obkurczonych oskrzeli.